Systémy řízení – úspory energie

Nouzové osvětlení

Není potřeba svítit na plný výkon během celého dne. A není ani potřeba osvětlení tlumit ručně. Sensor denního světla to udělá za vás a navíc vám zásadně sníží účet za energii. Sensor je ideální řešení pro pracoviště, kde potřebujete danou hladinu osvětlení a zároveň chcete využívat slunečního světla.

Dejme tomu, že plánujete osvětlení pro výrobní halu, která má ve střeše světlíky. Za jasného dne jimi proudí tolik světla, že skoro nemusíte zapínat umělé osvětlení. Ale jste si jisti, že jsou všechna pracoviště osvětlená na intenzitu stanovenou technickými normami a že si lidé pracující v hale nekazí zrak? A jak poznáte, že je čas světla zapnout a na jaký výkon?

Nejsnazší řešení je zapojit pod jeden ze světlíků tzv. jasoměr. Ten změří intenzitu denního světla a na něj napojený systém pak nastaví umělé osvětlení tak, aby doplňovalo to sluneční. Sami si určíte, jak dlouho má pracovat, jakou intenzitu má prostor osvětlit, případně další funkce, které od systému očekáváte.

Tímto způsobem se zpravidla ušetří víc než polovina prosvícené energie. V případech, kde současně nahrazujeme zářivková svítidla LEDkovými a instalujeme sensor, běžně snížíme spotřebu energie o 70 %.

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.